Warsztaty

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty!!!

Zajęcia prowadzone  przez Magdalenę Płanetę są oparte o jej autorską metodę oraz blisko 20 lat doświadczeń z innymi metodami  . Indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć daje niespotykane rezultaty.

Proponowane zajęcia prowadzą nie tylko do rozwinięcia umiejętności aktorskich, ale przede wszystkim do rozwoju osobistego. Narzędzia teatralne użyte w wytrawny , właściwy sposób działają zbawiennie na wiele obszarów ludzkiej złożoności. W rękach wprawnego specjalisty potrafią otwierać podwoje podświadomości , dokopać się do dziecka w nas , uruchomić czystą, niczym nieograniczoną radość i twórcze myślenie.

Metoda oparta o uważność i  spojrzenie  w głąb  siebie umożliwia rozwinięcie wielu ukrytych  talentów. Pozwala także w łagodny sposób  odnaleźć  i zrozumieć nasze wewnętrzne, ograniczające nas zahamowania.

klisza projekt2

 

Do kogo skierowane są warsztaty:

Warsztaty skierowane są do grup  teatralnych , szkół, instytucji kultury, firm, artystów wszelkich dziedzin i nie artystów , do osób śmiałych i nieśmiałych , do  pogodnych , do smutasów , do mięsożerców, wegetarian,  jaroszy, wegan, frutarian,  ateistów, buddystów, katolików, agnostyków, do blondynów i brunetów, łysych, a nawet do tych, którzy są pół na pół….. słowem są to warsztaty  dla każdego, siebie i innych ciekawego  :)

Program warsztatów jest indywidualnie dopasowywany do danej grupy po weryfikacji indywidualnych potrzeb uczestników.

 

Cel warsztatów:

– zwiększenie odwagi podczas wystąpień  publicznych

– rozwinięcie umiejętności panowania nad stresem

– zwiększenie świadomości własnego ciała

budowanie  pewności siebie

– zdobycie umiejętności posługiwania się pewnym, mocnym ,organicznym   głosem

– kształtowanie samodyscypliny i odpowiedzialności pracy

– rozwinięcie umiejętności pracy w grupie

 

 

Po warsztatach  będziesz wiedział/wiedziała jak:

 

– efektywnie i efektownie występować przed publicznością

– analizować i rozwijać świadomość swojego ciała

– analizować  i wykorzystać swoją  emocjonalność

– dużo swobodniej panować nad uwagą słuchacza/rozmówcy

– rozwijać swój głos  dzięki poznanym ćwiczeniom

– umiejętnie przedstawić prezentację, występować publicznie

 

Dzięki warsztatom – będziesz gotowy/gotowa:

podjąć ryzyko

 

Dzięki zdobytej wiedzy o własnym ciele, głosie, emocjach i umiejętności pracy w grupie, będziesz w stanie dużo łatwiej podejmować decyzje.  Będziesz potrafił/a

– świadomie określić siebie, poznać swoje umiejętności

– świadomie pracować nad własnymi potrzebami i zdolnościami

– świadomie pracować nad rozwojem swojej osobowości

 

Obszary działań treningu aktorskiego:

 

kreatywność

– improwizacja

– wyobraźnia

emocje

– przełamywanie barier

– przełamywanie blokad w ciele

– emisja głosu

- odwaga

– umiejętność pracy w grupie

 

 

 

 

Słuchacze o warsztatach:

 

Dzięki wspaniałej nauczycielce jaką jest pani Magda Płaneta uwolniłam się od niepewności. Wiem , że mogę wiele dokonać dzięki temu, czego się nauczyłam. Na zajęciach nabierałam niesamowitej energii, wciąż chciało się więcej. To wrażenie, kiedy uświadamiałam sobie, że potrafię. Czułam, że wychodzę z pudełka na przestrzeń, której nie potrafię objąć. Poznać samego siebie, to jest coś. Tęsknie za warsztatami. Bardzo żałuję że ta nauka nie trwała o wiele dłużej.

Patrycja

 

Długo można by pisać…
Magdalena Płaneta: wspaniała osoba, piękna kobieta, wyrozumiały nauczyciel, życzliwy człowiek.
Doskonały pedagog potrafiący wydobyć z Ciebie- tak z Ciebie to, co masz Najlepsze. Czujna, uważna, idealnie dobiera metody i techniki pracy do danego człowieka czy też danej grupy ludzi. Bezbłędnie odczytuję, czego grupa podopiecznych potrzebuje, na co się nastawia.
Jej bezpośredniość, otwartość i poczucie humoru przełamuje lody już w pierwszej minucie spotkania.
Nauczyciel, któremu można zaufać. Nauczyciel, który spokojnie, acz pewnie wprowadzi Cię w świat aktorskiego rzemiosła lub też spotkania ze sobą samym.

Studio Praktyk Aktorskich? Tak! Polecam!
Nie warto eksperymentować w tak „delikatnej” dziedzinie, Magda jest aktorką z kilkunastoletnim doświadczeniem i zna się na fachu jak mało kto!

Paulina

 

Polecam to studio z całego serca :) Magdalena Płaneta jest niezwykłą artystką i pedagogiem o niesamowitej intuicji, mądrości, wrażliwości, talencie i pasji. Potrafi dostrzec w człowieku ukryty potencjał, delikatnie go wydobyć i sprawić, że będzie on rozkwitał. Nie każdy pedagog ma taką umiejętność. Piszę o tym z perspektywy jej wieloletniej uczennicy, która sama tego doświadcza i obserwuje u wielu ludzi, których Magda uczyła i uczy. Jest to najlepszy pedagog teatralny i polecam go każdemu.

Maria

 

Pamiętam jak w 2009 roku zaczynałam swoją przygodę z aktorstwem w Poznaniu. Miałam niebywałe szczęście, bo trafiłam do grupy, którą prowadziła Magdalena Płaneta. Wszystko czego doświadczałam podczas zajęć było niezwykłe, bo czułam, że z każdym dniem warsztatowym odkrywam sporo tajemnic o sobie i o człowieku! Zajęcia teatralne są bardzo trudne, wymagają wiele wysiłku od samego siebie, przekraczania swoich własnych barier i granic, otwierania się przed grupą współuczestników, dążenia do budowania zespołowości z nimi – tego między innymi uczyłam się tam. Nie było by to możliwe bez poczucia bezpieczeństwa zapewnionego przez prowadzącą te zajęcia – Magdalenę Płanetę. Obnażanie się ze wszystkich emocji, uczuć, uwalnianie ciała ze swoich spięć, uwalnianie siebie od uporczywych myśli, od niesprawiedliwej samooceny, czyli poddanie się pewnemu procesowi, jaki przechodzi się podczas tego kursu, stało się bezbolesne, przyjemne, łagodne, „kroczek po kroczku”. Czujność, wrażliwość na ludzkie piękno, empatia, niesamowita intuicja, czułość, cierpliwość Magdaleny Płanety pozwalają na rozwój w pełni swoich predyspozycji i talentu aktorskiego. „Żeby być dobrym aktorem, trzeba być także dobrym człowiekiem” – to maksyma powtarzana przez Magdalenę Płanetę, której nigdy nie zapomnę!

Kinga

 

Polecam wszystkim i każdemu z osobna. Kiedy trafiłam pod skrzydła Magdaleny Płanety nie spodziewałam się nawet jak wiele rzeczy mam jeszcze do odkrycia w sobie. Wspaniały pedagog, reżyser, aktor. Osoba, która otworzyła mi oczy na taką jaką jestem naprawdę, która pomaga pokonać wszelkie blokady wewnętrzne, a przede wszystkim wyzwala w nas sceniczne piękno. Miałam niebywałe szczęście trafić pod jej skrzydła. Dziękuję za wiarę we mnie i za każdą poświęconą chwilę.

Kasia

 

Bardzo gorąco polecam ,każdemu zarówno osobom które wiąża swoja przyszłość z teatrem jak tym którzy chcieliby poznać siebie lepiej. Trafienie pod skrzydła odpowiedniej osoby jest bardzo ważne a Magdalena Płaneta jest nie tylko dobra aktorką, instruktorem teatralnym ale także pedagogiem. Każda osoba która trafi pod jej skrzydła nie tylko dobrze nauczy się rzemiosła aktorskiego , przepracuje swoje ograniczenia , a takźe pozna siebie lepiej.Magdalena Płaneta poprzez swoje indywidualne podejscie potrafi wydobyć z każdego słuchacza to co najcenniejsze skupiajac się na jego indywidualnej osobowość. Bardzo się cieszę,że trafiłam właśnie na nią , za to w jaki sposob mnie ukształtowała. Dziękuje za piękny proces odkrywania siebie i stawiania pierwszych kroków na scenie.Polecam

Magda

Ja swoja prace z Magdaleną Płanetą rozpocząłem w 2012 i był to bardzo obfity aktorsko okres w moim życiu, przełamywanie swoich własnych barier, leku, strachu a wszystko to w cudownej atmosferze! Dziękuje bardzo za ten rok i zapraszam gorąco wszystkich chętnych!!!

Norbert

 

 

 

 

Miejsce warsztatów: warsztaty prowadzone są na terenie całego kraju, a także poza granicami

(Stowarzyszenie wystawia rachunki. Nie jesteśmy płatnikiem VAT-u)

 

 

 

 

 

 

-